Захисні антикорозійні покриття Delta-MKS®

КорозіяВАШІ ВИРОБИ СЛУЖАТЬ ДОВГО...

Зростаючі вимоги до рівня довговічності та корозійної стійкості машин і будівельних конструкцій приводять до появи більш досконалих методів і технологій захисту поверхні від руйнівного впливу навколишнього середовища та агресивних експлуатаційних умов. Відомо, що одним з найбільш ефективних і дешевих способів досягнення цієї мети є нанесення захисних покриттів. Історично в світовій практиці склалося так, що покриття на основі цинку набули найбільшого поширення через оптимальне співвідношення вартість/захисні властивості. Цинк, маючи більший негативний (на 0,2-0,3 мВ) електродний потенціал, ніж залізо (сталь), при впливі агресивних середовищ (електроліт) повільно розчиняється в процесі протікання електрохімічних реакцій, які приводять до постійного оновлення захисних пасивних плівок, захищаючи тим самим основний матеріал виробу. Таким чином, цинкове покриття здійснює не тільки бар'єрний, але і катодний захист. Сьогодні в світі існує декілька видів технологій нанесення захисних цинкових покриттів. Поряд з технологією гальванічного цинкування, яка давно зарекомендувала себе, існує і ряд інших, таких як гаряче, термодифузійне, механічне цинкування. У цій статті ми постараємося ознайомити читача з найбільш прогресивною та ефективною технологією нанесення захисних дисперсних цинкових антикорозійних покриттів Delta-MKS® на кріпильні вироби.

 

Технологія нанесення і самі покриття розроблені фірмою Dorken MKS-Systeme GmbH & Co. KG. Покриття Delta-MKS® відносяться до типу неелектролітичних покриттів з використанням дрібнодисперсного цинку та електропровідного сполучника. Цинк у даних покриттях представлений у вигляді ламелей (лусочок) товщиною в кілька десятих частин мікрона, з шириною (довжиною), що становить 20-30 мкм. Кожна антикорозійна система покриттів Delta-MKS® складається з базового шару та додаткового ізолюючого шару.

 

Базовый слой Delta MKSБазовий шар – це електропровідна матриця неорганічного походження, заповнена паралельно розташованими лусочками цинку.
Базовий шар завдяки електропровідності і наявності дисперсного цинку здійснює катодний захист матеріалу кріпильного виробу. І навіть при зовнішньому механічному пошкодженні, покриття спочатку піддається корозійному руйнуванню дисперсний цинк, і тільки потім починає кородувати безпосередньо матеріал кріпильного елементу. Базовий шар стійкий до органічних розчинників (при застосуванні без додаткового шару). Має сріблясто-сірий колір. Товщина базового шару знаходиться в діапазоні 5-10 мкм. Додатковий захисний шар – це покриття на органічній або неорганічній основі, нанесене на базовий шар Delta-MKS® або гальванічне цинкове покриття. Цей додатковий шар поряд зі збільшенням антикорозійного захисту металевих кріпильних виробів створює нові властивості покриття – фрикційні, пружно-пластичні, теплові, хімічно стійкі, механічні, декоративні тощо. Товщина додаткового шару може перебувати в діапазоні 1-10 мкм.

Певне поєднання базових і додаткових шарів утворює спектр високоефективних антикорозійних систем покриттів Delta-MKS® для кріпильних виробів. Таким чином, можна завжди підібрати покриття або систему покриттів, які максимально відповідають експлуатаційним умовам і вимогам споживача.

 

Випробування впливом нейтрального сольового туману.

Зразки через 720 годин випробувань.

Болти. Без покриття

Без покриття
 

Болти. Гальванічний цинк

Гальванічний цинк
 

Болты. Гарячий цинк

Гарячий цинк
 

Болти. Delta MKS

Delta-MKS®
 

 

Переваги покриттів Delta-MKS® говорять самі за себе. Розглянемо їх докладніше.

  • Високоефективний катодний захист від корозії. Даний захист реалізується за рахунок ламелей дисперсного цинку, які мають більший негативний електродний потенціал порівняно зі сталлю (залізом), та електропровідної основи.
  • Экологічність покриттів Delta-MKSВиключені шкідливі речовини: хром (VI), нікель, кадмій, свинець, молібден. У зв'язку з постійно зростаючими вимогами екологічної та хімічної безпеки при виробництві, нанесенні і застосуванні покриттів Delta-MKS® повністю виключені шкідливі речовини, зазначені в технічному регламенті Євросоюзу REACH (реєстрація, випробування, експертиза, обмеження) №1907/2006 і переліку небезпечних речовин Європейського хімічного Агентства (ЕХА). Через це дуже гостро стоїть питання про відповідність української промислової продукції міжнародним стандартам. Якщо підприємства відмовляться або не зможуть дотримуватися норм і правил REACH по всьому циклу виробничого ланцюга, то доступ для українського експорту на ринки країн Євросоюзу буде закритий.
  • Мала, порівняно з гарячим цинком, товщина шару покриття, що виключає необхідність спеціальної підготовки різьбових частин сполучених кріпильних виробів, дозволяє покривати кріплення практично всіх розмірів.
  • Не впливає на механічні властивості виробів, що покриваються через невисоку, порівняно з гарячим цинком (450-550 °C), температуру затвердіння <250 °C.
  • Виключає наводнювання (насичення воднем) поверхневого шару виробів з високоміцних сталей. Використання гальванічних покриттів для кріпильних виробів високої міцності пов'язане з ризиком виникнення крихкого руйнування як результат водневого насичення, що є неминучим супутнім ефектом гальванічного процесу. Водень викликає передчасне крихке руйнування високоміцних легованих сталей і виробів з них, і в першу чергу, внаслідок зниження ударної в'язкості (ГОСТ 9454-70). Для усунення цього негативного явища кріплення піддають спеціальній термообробці (відпалу). Дуже важко підібрати оптимальний режим відпалу через те, що високоміцне кріплення виготовляють з різних марок сталей. Повну гарантію надійності високоміцних кріпильних виробів, ймовірність крихкого руйнування і одночасно корозійну стійкість можна забезпечити тільки використовуючи метод, відмінний від гальванічного методу нанесення захисних покриттів. Технологія нанесення покриттів Delta-MKS® – це неелектролітичний процес.
  • Стійкість до органічних розчинників, кислот, лугів. Базові шари стійкі до органічних розчинників, а також олив, бензинів. Системи покриттів (базовий шар + додатковий шар) стійкі до кислот, лугів, чистячих засобів.
  • Витримує від 6 до 10 циклів закручування різьбового з'єднання на граничних моментах.
  • Максимальна постійна температура застосування до 200 °C.
  • Підходить для гнучких і пружних елементів, таких як пружинні шайби, шайби Гровера, кручені і тарілчасті пружини тощо за рахунок еластичності.
  • Дозволяє регулювати коефіцієнт тертя в різьбовому з'єднанні в межах µ=0,09-0,18 за рахунок інтегрованої в базовий або додатковий шари твердого мастила. Ця перевага дозволяє мати поряд з високоефективним антикорозійним захистом стабільний коефіцієнт закручування кріпильних виробів, що дуже важливо для якісного монтажу відповідальних металоконструкцій та з'єднань.
  • Можливість вибору кольору покриття. Ця властивість реалізується за допомогою додаткових шарів. Є широка гама кольорів. Можливе покриття виробів з алюмінію і сплавів, нержавійної сталі.

 

Нанесення покриттів здійснюється на автоматизованих лініях.
Технологія нанесення покриттів Delta-MKS® включає в себе чотири основних етапи:
ПІДГОТОВКА. Поетапна промивка у водних розчинах мийних засобів з наступною дробеструминною обробкою для активації поверхні виробів.
НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ. Циклічне занурення виробів у розчин з наступним центрифугуванням. Методом центрифугування видаляються надлишки розчину на виробах.
ТЕРМІЧНА ОБРОБКА. Попередній підігрів до температури 60-80 °С. Витримка покритих виробів у прохідній печі при температурі 180-250 °С.
ОХОЛОДЖЕННЯ. Примусове охолодження, вивантаження.

 

Технология нанесения покрытий Delta-MKS

 

Але найголовнішою властивістю будь-якого покриття є корозійна стійкість. Оцінюючи корозійну стійкість покриття Delta-MKS® за методом впливу нейтрального соляного туману в спеціальних камерах (КСТ) відповідно до вимог ASTM (Американське товариство з випробування матеріалів) B117/DIN 59021 і аналізуючи значення за вимогами DIN 50961, отримані порівняльні дані:

 

Найменування покриття Час до появи корозії, година Орієнтовний ресурс використання покриттів в умовах міста, рік
1 Гальванічний цинк + хроматування, 5 мкм 40-45 2-3
2 Гальванічний цинк + хроматування, 8 мкм 100-120 3-4
3 Гарячий цинк, 40-60 мкм 380-400 10-12
4 DELTA-PROTEKT KL100 (базовий шар), 5 мкм 400-450 10-12
5 DELTA-PROTEKT KL100 (базовий шар), 5 мкм + DELTA-SEAL (додатковий шар), 1 мкм 700-750 20-25

 

Дані, наведені в таблиці, показують, що покриття Delta-MKS® перевершують за корозійною стійкістю всі традиційні види покриттів.
Технології нанесення і покриття Delta-MKS® доступні в Україні. Детальніше на www.delta.soldi.ua.

 

 

 

Захисні антикорозійні покриття Delta-MKS